Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] Nie działają spryskiwacze szyb, a xenon OK

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2 FL] Nie działają spryskiwacze szyb, a xenon OK

    taki mały offtop,niektóre renówki były bardzo ładne, ciekawe jak awaryjność safrane wygląda, to był spory liftback wielkości większej niż dzisiejszy passat i wygodny:
    OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.
    z gazem powinno banglać miło i mieć nawet odejście...nie wspomne za wiele, ale wersja biturbo to już zupełnie rarytas byłby, w zasadzie nie do zdobycia.
    Kiedyś, w latach 90 tych więcej było aut w klasie średniej wyższej: omega, r25,safrane,citroen 605, 607 itp...dziś w zasadzie tylko superb tą klasę prezentuje, wypełnia wielkością dziurę między passkiem a autami luksusowymi i większymi pokroju a8
    no i tu jeszcze większa ezgotyka 21 turbo :P, kanciaty klasyk z duszą :
    Link

  • #2
    [O2 FL] Nie działają spryskiwacze szyb, a xenon OK

    Witam,
    na początku pragnę się przywitać, bo choć forum śledzę od dawna to oficjalnie jestem tutaj nowy.

    Mam Octavię 2FL z 2009 roku z lampami xenon. Dzisiaj zauważyłem, że nie działa mi spryskiwacz przedniej i tylnej szyby. Początkowo myślałem, że może płyn zamarzł, bo auto stało na dworze koło 24h, a w nocy było poniżej zera, więc miał prawo (oczywiście letni). Od razu dolałem zimowego (weszło na moje oko koło 4-4,5l), bo tamtego było już mało (ale jeszcze bez kontrolki). Pojeździłem trochę, aby dać mu szanse na rozmrożenie, ale to nie pomogło.

    I teraz najważniejsze - wycieraczki działają normalnie, tylko bez sprysku. Działa natomiast spryskiwacz od xenonów i płyn bez problemu leci. Cykanie przekaźnika słyszałem chyba tylko na początku, a teraz wydaje mi się, że jest cisza. Czy do lamp i szyb jest jedna pompka? Od czego spróbować szukać rozwiązania?

    Na moje oko skoro działa spryskiwacz od lamp to manetka powinna być w porządku...

    Z góry dzięki za rady.

    Komentarz


    • #3
      Podstawa, bezpieczniki sprawdzales?
      obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
      wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

      Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

      Komentarz


      • #4
        Tak, sprawdzałem. Oczywiste, choć w sumie mogłem napisać

        Wygląda na to, że temat można zamknąć - spryskiwacze ożyły. Prawdopodobnie był jeszcze zamarznięty płyn w przewodach i dlatego nie psikało. Jak komora silnika się mocniej rozgrzała to w połączeniu z zimowym płynem odpuściło i wróciło do normy.

        Działa!

        Komentarz


        • #5
          Podepnę się pod temat. Mam podobną sytuację (z tym, że nie mam x-ów i nie mam zmywania reflektorów), wycieraczki działają , spryskiwacz szyby przedniej i tylnej nie działa.
          Bezpieczniki ... hmm a który to jest ?? Może mi ktoś napisać który numer bezpiecznika odpowiada za pompkę spryskiwacza ??
          Sprawa dotyczy 1,6 TDI, 2012 r. Kombi Ambiente. Mam instrukcję od 1,4 TSI, ale nie ma tam wskazania na konkretny numer bezpiecznika.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez sebastian1980
            spryskiwacz szyby przedniej i tylnej nie działa
            posłuchaj czy jak naciskasz dźwigienkę słychać pracę silniczka
            jeśli tak- to pewnie zamarzł ci płyn
            jeśli nie- albo bezpiecznik albo padł silniczek
            rozpiskę bezpieczników masz na wkładce w komorze bezpieczników
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              Pracy silniczka nie słychać.

              Sprawdziłem teraz obudowę z bezpiecznikami. Na tej obudowie obok kierowcy nie ma żadnego rysunku, który by wskazywał na powiązanie numeru bezpiecznika z pompką spryskiwacza. W komorze silnika w skrzynce bezpiecznikowej w ogóle nie ma opisu bezpieczników.
              Czy ktoś z Was wie, który numer bezpiecznika odpowiada za spryskiwacze ??

              Komentarz


              • #8
                sebastian1980, co do położenia bezpieczników- uzyłeś funkcji szukaj?



                opis bezpieczników octavia II 1,6 D - Szukaj w Google

                opis bezpieczników octavia II 1,6 D - Szukaj w Google

                żyjemy kolego w czasach internetu :roll:
                rozpiska będzie taka sama dla 1,4 i 1,6 poza pompą paliwa i kompem
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Wszystko fajnie , tylko każdy z tych linków, które podajesz tyczy się Octavii I :-/.

                  Komentarz


                  • #10
                    sebastian1980, skoro nie odpowiada ci to co napisałem to się wysil troszką sam- są rozpisane na forum bezpieczniki do o2, wejdź na elektrodę i poszukaj, użyj googla, wejdź na chomika,
                    ostatecznie sam napisałeś że masz opis bezpieczników do 1,4 tsi- zapewniam cię, że położenie bezpiecznika spryskiwaczy jest takie same jak u ciebie- napisałem to tez powyżej :roll:
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      Widzi tu ktoś bezpiecznik od spryskiwaczy ?

                      Skrzynka bezpieczników.pdf - Octavia II - Auto - BohseOnkelz - Chomikuj.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        sebastian1980, bezpiecznik 41 ( w skrzynce przy drzwiach kierowcy ).
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • #13
                          W pozycji nr 41 nie mam żadnego bezpeicznika.
                          Wg rysunku na odwrocie pokrywy bezpieczników powinno się tam znajdować zabezpieczenie wycieraczki tylnej, wg instrukcji papierowej to miejsce jest puste.
                          Wycieraczka tylna działa, WTF ??
                          Wszystko wskazuje na to, że pompka spryskiwacza swojego zabezpieczenia nie ma.Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł, prócz oczywistej oczywistości czyli dobrania się do zbiorniczka z płynem?

                          [ Dodano: Pon 27 Sty, 14 11:45 ]
                          Gdyby to kogoś interesowało, to pompka spryskiwacza nie ma bezpiecznika. Informacja sprawdzona w serwisie. Sygnał z manetki przy kierownicy jest wysyłany do sterownika , a ten z kolei uruchamia pompkę. Prawdopodobnie zamarzła :-/. Na początek poradzono mi wstawić auto do ogrzewanego garażu...no cóz chyba będzie trzeba poczekać na odwilż

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X